Philips Ambiglow+ – pomysł niezły, ale wykonanie…

Philips Moda (symbol 275C5QHGSW/00) to monitor ze świecącą podstawą Ambiglow+. Rozwiązane działa trochę jak Ambilight, automatycznie dostosowując oświetlenie do obrazu na ekranie. Pomysł mógłby się niektórym spodobać, tyle że producent przeoczył jedną prostą rzecz. Takiego trybu pracy nie da się wybrać z szybkiego menu, dostępnego pod przyciskiem na przednim panelu. Trzeba wejść do menu głównego i trochę „poklikać”. Za każdym razem po włączeniu ekranu. Lipa.

Oświetlenie Ambiglow+ ma też tryb ręczny, domyślnie ustawiony na barwę różową. Przesuwając palec po podstawie można teoretycznie ten kolor zmienić na inny, tyle że sensory mają dziwną czułość – przełącza to monitor w tryb automatyczny, w którym podstawa mieni się wszystkimi barwami tęczy. Lipa. Na szczęście w menu ekranowym da się wybrać dowolny kolor – można ustawić spokojną zieleń albo ciepły pomarańcz. Jednak wyłączenie i ponowne włączenie monitora (lub lampki) powoduje, że diody znowu wracają do swojego „ulubionego” różu. Kolejna lipa!

Philips daje oprogramowanie Smart Control do konfiguracji monitora. Niestety, oprogramowanie nie jest dostosowane do możliwości tego monitora, nie umożliwia zmiany trybu ani koloru świecenia.

Zastanawiam się, ileż niedoróbek może znaleźć się w jednym prostym rozwiązaniu?

Więcej informacji o produkcie: Philips

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *