„Gwiazdy” od AMD

Dwa tygodnie temu AMD pisało „karty graficzne Radeon RX Vega to najbardziej zaawansowane konsumenckie karty graficzne na świecie i od dziś są dostępne zarówno w sprzedaży indywidualnej jak i w pakietach Radeon Pack w wybranych sklepach”. No i wreszcie są w polskich sklepach.

Jednak faktycznie Vega to pasmo porażek. Po pierwsze, grafiki praktycznie nie były dostępne w sklepach polskich i zagranicznych. Serwis TweakTown dotarł do informacji, że AMD wyprodukowało jedynie 25 tys. sztuk Vegi 64 – to kropla z morzu potrzeb.

Po drugie, pierwsze egzemplarze miały kosztować 500 dolarów, co pozwoliło oszacować polskie ceny na poziomie ok. 2500 zł. Ale grafiki są po 3200 zł – jest to poziom najtańszych kart GeForce GTX 1080 Ti. Niestety, najlepsza grafika AMD  to wydajność między GTX 1070 a GTX 1080, a prądożerność wyższa niż jakiekolwiek innej karty.

Aha, w poniedziałek 28 sierpnia do sprzedaży miały trafić tańsze karty Radeon RX Vega 56. Na razie można ich ze świeczką szukać.

Foto: TweakTown.com

One thought on “„Gwiazdy” od AMD

  • 2017-09-24 o 20:00
    Permalink

    I jeszcze długo tych kart nie będzie. Asus wprowadził je tylko teoretycznie. Według ustaleń Hardware.fr oraz Tom’s Hadrware, Gigabyte twierdzi, że będą nie wcześniej niż w drugiej połowie października, PowerColor mówi o początku listopada, a MSI i Sapphire zupełnie nie wie, kiedy je wprowadzi. Zatem Vega to typowa „papierowa” premiera. Firma AMD wielokrotnie krytykowała za to Nvidię i Intela, a sama jest nie lepsza.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *