Ginitassamaras wrócił!

Otrzymałem propozycję nie do odrzucenia – za mojego starego laptopa, wystawionego na Allegro, wartego 2000 zł, ktoś zapłaci 2700 zł + 300 zł za wysyłkę do Johannesburga, byle transakcja odbyła się poza Allegro. Stary przekręt, do którego zresztą użyto starych, nieużywanych od lat kont Gmail. Czyżby koleżka siedział, wyszedł i właśnie wrócił „na rynek”? 😉

Korespondencja w stylu:
– Cześć, ile chcesz za laptopa?
– A ile dasz?
– Dzięki za kontakt, szybko zamykaj aukcję, podaj numer konta, telefonu, zaraz przelewam kasę, a ty wysyłaj paczkę do Johannesburga.
– To ja poproszę o numer telefonu.

I cisza…

Proste – kasa wpłynie na konto, to wyślę. Ale znając przypadki sprzed kilku lat wiem, że kasa na konto nie wpływa, a śmierdziel straszy ludzi policją, CIA, FBI, Interpolem itd. Czasem jakiś dzieciak się tego wystraszy. Do pierwszego kontaktu używa przejętych kont z Allegro (do których pewnie hasło było „dupa”), a później kontaktuje się z kont ginitassamaras@gmail.com, ginitassamaras@gmail.com, g.in.itassamaras@gmail.com, g.initassama.ras@gmail.com i podobnych. Słuch o tych kontach zaginął w roku 2011, ale wrócił, więc sprzedającym na Allegro zalecam ostrożność.

Na moje zgłoszenie Allegro odpisało, że przejęte konto użytkownika zostało zabezpieczone. Ciekawe, czy na tym kończy się odpowiedzialność tego serwisu? Może chociaż sprawdzą, z jakich adresów IP logowano się na przejęte konto? Przecież to takie oczywiste…

3 thoughts on “Ginitassamaras wrócił!

 • 2017-05-10 o 11:44
  Permalink

  Potwierdzam. 10.05.2017 – próba wyłudzenia laptopa.

  Odpowiedz
 • 2017-06-14 o 09:56
  Permalink

  Potwierdzam również – właśnie dostałam propozycję zakupu telefonu za dużo więcej niż jest podana cena w aukcji. Wszystko ma być poza allegro, wysyłka EMS do Johannesburga!

  Odpowiedz
 • 2019-05-13 o 22:57
  Permalink

  Potwierdzam,
  Zakup sukni ślubnej od e-mail a: brown250919855@gmail.com
  Dokładnie próba nawiązania kontaktu, dziwny e-mail z rzekomym potwierdzeniem przelewu tzn jego braku a chodzi o to by wysłać towar. Adres do Nigerii.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *