Apple goni Azję

Czasy, gdy Apple było pionierem na rynku już dawno minęły – chyba z odejściem Jobsa. Potwierdza to premiera iPhone’a 7, choć w tle można dostrzec też ciekawe nowości.

O iPhone 7 pisały już wszystkie serwisy branżowe, więc nie ma sensu się powtarzać. Skupimy się na nowościach. Na przykład wodoszczelność – no cóż, Apple wprowadza ten element po Samsungu, Sony, Motoroli, HTC i wielu innych producentach. Podwójny obiektyw w iPhone 7 Plus? No cóż, Huawei było pierwsze. Ekrany Full HD albo dobre, podwójne głośniki? To też już było. Apple goni chińskich i koreańskich producentów, którzy już dawno go wyprzedzili.

Przepraszam, jest spektakularna nowość – brak gniazda słuchawkowego, bo słuchawki będą teraz podłączane do złącza Lightning. Fani Apple jakoś to przełkną, wszyscy inni uznają to za głupotę. Ja nie wiem – wszystko mi jedno, nie będę używał tych smartfonów.

Aha, jeszcze jest przecież nowy Apple Watch Series 2! Firma prezentuje swój drugi zegarek w czasie, gdy rynek zegarków zdaje się zwijać – być może jest za wcześnie na takie produkty, a może wymagają one lepszego dopracowania.

Tak serio, jedyną fajną nowością Apple, która wpadła mi w oko, są słuchawki AirPod – malutkie, bezprzewodowe, z systemem redukcji hałasu. Drogie, ale fajne.

Apple AirPod

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *